Beskrivelse
Snedkerfremstillet lang-plankebord med vinkel kant i eg. 100 cm bredt. 2 planker sammensat(2+2). Behandlet med brun-pigmenteret(normal) coated specialolie.
Alle vores plankeborde fremstilles af ovntørrede egetræsplanker, som omhyggeligt er monteret med tværliggende skjulte metalafstivere.
Stel af hvide X-ben bred, som har en bredde på 77 cm. Udført i hvid pulverlakeret stål. Benene monteres via nedfræste beslag og skrue med umbraco. Mulighed for justering af benplaceringen. Desuden er der mulighed for montering af justeringsskrue i bunden af hver bordben. Således vil bordet kunne justeres ind og ikke stå og vippe, hvis underlaget skulle være ujævnt.
Du bestemmer mål, træsort, kant mv!
DU bestemmer mål, træsort, kant, tillægsplade, overflade, bentype, højde, farve osv.. Prøv vores Konfigurator, tryk på “KONFIGURER” øverst, under pilen. Vi har udfyldt specifikationerne for dette bord på forhånd, så du behøver kun at ændre det mest nødvendige:) Når du er færdig har du DIN pris og kan tilføje til kurven direkte.